HÜNKÂR İVGEN ( PHD, DR. Müşavir, Danışman ve Ortak)
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra, aynı üniversitede finans anabilim dalında yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlamıştır. 1997 yılından sonra çeşitli aracı kurumların, kurumsal finansman ve araştırma departmanlarında değişik pozisyonlarda görev alan İVGEN, 2002 yılından sonra irili ufaklı birçok firmaya, özellikle muhasebe ve finans konularında danışmanlık hizmeti vermiştir ve vermeye devam etmektedir. İVGEN bu süreçte, çok sayıda, işletmelerde risk yönetimi, yeniden yapılandırma, finansal yönetim, maliyet ve yönetim muhasebesi, şirket değerleme ve birleşmeleri konularında şirketlere hizmette bulunmuştur.

Eğitim faaliyetlerinde de bulunan İVGEN, birçok özel sektör şirketine eğitim hizmeti vermesinin yanında, öğretim görevlisi olarak Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde görev almıştır. Kültür Üniversitesi’ndeki görevine devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen İVGEN, 2003-2007 yılları arasında ekonomist dergisinde köşe yazarlığı yapmıştır. Birçok konuda yayınlanmış makalesi olan İVGEN, 2003 yılında yayınlanmış alanında ilk yayın olma özelliği taşıyan “Şirket Değerleme” adlı kitabında yazarıdır. Ayrıca Mali Müşavirlik Belgesi de olan İVGEN, Sermaye Piyasa ’sının ileri düzey ve kredi derecelendirme lisanslarına da sahiptir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Mail : hunkar.ivgen@abcdenetim.com.tr