ALI RIZA İVGEN (Yeminli Mali Müşavir – Ortak)
1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Tokat’lıdır.

1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini mezun olmuştur. Daha sonra 1999-2001 yılları arasında İngiltere’nin Londra şehrinde Akademik dil eğitimini tamamladıktan sonra yurda dönmüştür.

2001-2003 Yılları arasında Marmara üniversitesinde Sosyal bilimler Ana Bilim dalında açılmış olan Muhasebe ve Finans üzerine Yüksek Lisans bölümünde eğitim almıştır. Tez çalışmasını tamamlayarak mezun olmuştur.

1995-1999 yılları arasında çeşitli özel sektördeki firmaların denetim ve muhasebe departmanlarında çalışmalarda bulunmuştur. Üniversite yıllarından itibaren Denetim, muhasebe ve finans departmanlarında değişik pozisyonlarda görev alan İVGEN, 2002 yılında yabancı dil İngilizce eğitimini tamamladıktan sonra, Müşavirlik belgesi ile muhasebe, finans, müşavirlik ve danışmanlık konularında hizmet vermeye başlamıştır.

İVGEN bu süreçte, 2007 yılında itibaren çok sayıda yerli ve yabancı firmaların Türkiye de faaliyet göstermeleri amacıyla şirket kurmalarında danışmanlık yapmıştır.

Yeminli Mali Müşavir olduktan sonra hizmet sunduğu konularda sektörün öncüsü olmuş ve tüm şirketlerin kuruluşundan itibaren muhasebe ve finans departmanlarının yapılanması, finansal yönetim, maliyet ve yönetim muhasebesi, vergi planlaması, vergi danışmanlığı, vergide ihtilaflı işlemler ve çözüm yolları, şirket tasfiye, birleşme ve bölünme, bilirkişilik ve ticaret kanunun ve benze konularında şirketlere hizmette bulunmuştur ve bulunmaya devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen İVGEN, Uluslararası bir denetim firması ile E.P.D.K. (Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu)’a 2008 ve 2011 yılları arasında Türkiye’de ki Tüm Doğal Gaz firmalarının denetlenmesi için ayrıca hizmet sunmuştur.

DENETİM YMM AS’nin kurucu ortağı ve Sorumlu Baş Denetçisi olan İVGEN, halen Yeminli Mali Müşavir olarak kendi ortağı bulunduğu şirkette 2002 yılından beri profesyonel olarak hizmet vermektedir. Evli ve iki çocuk sahibidir.
Mail : ali.ivgen@abcdenetim.com.tr